- Ćwiczenia na biceps z gumą oporową – skuteczny sposób na silne ramiona
- Jak Druk Opakowań Wpływa na Wizerunek Produktów Kosmetycznych?
- Ile się czeka na wykonanie usługi w pralni?
- Ćwiczenia na lądzie dla kitesurferów: Jak skutecznie przygotować się do sportu
- Motywacja Sportowa - Klucz do Osiągnięcia Sukcesów w Sporcie
Czy można ćwiczyć w ciąży?
Bardzo dużo kobiet do tej pory prowadziło zdrowy i aktywny tryb życia. Jednak co zrobić jak zaszły w ciąże? Czy muszą rezygnować z ćwiczeń? Oczywiście, że nie. To, iż ciąża to nie choroba t o każdy wie. Jeśli kobieta dobrze znosi ciąże to jak najbardziej może ćwiczyć. Dzięki takim ćwiczeniom kobiety być może lepiej będą znosiły ciąże. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie można wykonywać ćwiczenia w ciąży w domu.
Czy można ćwiczyć będąc w ciąży?
Dużo kobiet zadaje sobie pytanie jakie ćwiczenia są wskazane do wykonywania w ciąży. I czy w ogóle można to robić. Warto zaznaczyć, iż Ćwiczenia w tym okresie sprawiają, że mięśnie kobiet stają się znacznie bardziej elastyczne i rozgrzane, co jest szczególnie pomocne w tym okresie. Bardzo mocno polecane, a wręcz wskazane jest przede wszystkim pływanie. Pomaga ono przyszłej mamie zachować nie tylko sprawność, ale i dobre samopoczucie. Bardzo dobre jest także wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla. To dzięki nim znacznie zmniejsza się ryzyko nacięcia krocza w czasie porodu. Ponadto tkanki krocza są w stanie szybciej powrócić do stanu sprzed ciąży. Na pewno każda kobieta wie, iż w miarę rozwoju ciąży następuje znaczny przyrost masy ciała. Jest to oczywiste, gdyż dziecko w łonie matki rośnie. To oznacza, iż wydatek energetyczny podczas wysiłku zwiększa się, przez co mięśnie niestety szybciej mogą ulec zmęczeniu. Na co zatem wpływają regularne ćwiczenia będąc w ciąży? Chodzi tutaj o:
- zapobieganie i zmniejszanie istniejących obrzęków,
- likwiduje lub całkowicie przeciwdziała zaparciom,
- powoduje wzrost pojemności życiowej płuc,
- zapobiega powstawaniu żylaków oraz zwiększa powrót żylny krwi,
- powoduje wzrost pojemności życiowej płuc,
- zwiększa zakres ruchomości kręgosłupa oraz wszystkich stawów,
- utrzymuje prawidłową filtrację nerek,
- poprawia samopoczucie i przyczynia się do znacznego ułatwienia porodu
- uelastycznia i rozciąga mięśnie dna miednicy i powłok brzusznych,
Jak widać ćwiczenia w ciąży są wskazane. Oczywiście nie wszystkie i nie z taką częstotliwością jak wcześniej ale można je wykonywać. Trzeba jednak wykonywać je systematycznie przez cały okres ciąży.